Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Przysucha

Spłonęło już ponad 100 hektarów lasu

czwartek, 27 czerwca 2019 14:01 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Już ponad 100 hektarów lasów spłonęło w okolicach Odrzywołu w powiecie przysuskim. Wszystko wskazuje na to, że do zdarzeń doszło w wyniku podpalenia. Starosta Marian Niemirski będzie chciał zwrócić się do urzędów centralnych o pomoc w ujęciu sprawcy bądź sprawców podpaleń.

- Zaczyna się robić niebezpiecznie. Wczoraj spłonęło ponad 60 hektarów lasu. Ogień podchodził do dwóch miejscowości: Różanna i Myślakowice. Dzwonili do mnie mieszkańcy, którzy bali się o swój dobytek. Ludzi zaczynają wpadać w panikę - powiedział starosta przysuski.

Marian Niemirski będzie chciał zainteresować sprawą urzędy centralne. - Jesteśmy w stałym kontakcie w komendantem wojewódzkim straży pożarnej. Będą też rozmawiał z prawnikami, czy jako urząd jesteśmy w stanie ufundować nagrodę finansową za informacje, które posłużą do ujęcia podpalacza. Chodzi też o zakup kamer do lasów - powiedział starosta Niemirski.

Przypomnijmy, że w związku z pożarami lasów wójt gminy Odrzywół Marian Kmieciak poinformował, że osoby, które udzielą informacji umożliwiających zatrzymanie sprawcy podpaleń lasów, otrzymają nagrodę pieniężna w wysokości 5 tysięcy złotych. Wójt dodał, że użyteczność informacji musi potwierdzić Komenda Powiatowa Policji w Przysusze.