Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Przysucha

Powiat Przysuski stawia na rodzinę

piątek, 28 czerwca 2019 08:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rada Powiatu Przysuskiego przyjęła Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument sporządzony przez Instytut Ordo Iuris zabezpiecza na poziomie samorządowym wolność i prawa rodziców związane z wychowaniem dzieci i opieką nad nimi. Z naszym gościem rozmawialismy również o pożarach lasów w okolicach Odrzywołu. 

Starosta przysuski Marian Niemirski poinformował, że dokument zawiera siedem konkretnych propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. - W tym tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, ochrony rodziny i rodzicielstwa, prawa do ochrony życia rodzinnego, prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dziecka do ochrony przed demoralizacją - wylicza starosta Niemirski.

Z naszym gościem rozmawialismy również o pożarach lasów w okolicach Odrzywołu w powiecie przysuskim. Wszystko wskazuje na to, że do zdarzeń doszło w wyniku podpalenia. Starosta Marian Niemirski będzie chciał zwrócić się do urzędów centralnych o pomoc w ujęciu sprawcy bądź sprawców podpaleń.

- Zaczyna się robić niebezpiecznie. Wczoraj spłonęło ponad 60 hektarów lasu. Ogień podchodził do dwóch miejscowości: Różanna i Myślakowice. Dzwonili do mnie mieszkańcy, którzy bali się o swój dobytek. Ludzi zaczynają wpadać w panikę - powiedział starosta przysuski Marian Niemirski z którym rozmawiał Radosław Mizera: