Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Przysucha

Absolutoryjni rekordziści są wśród...wójtów

środa, 03 lipca 2019 09:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Marian Kmieciak, Marek Klimek czy Władysław Czarnecki to wójtowie z powiatu przysuskiego, którzy otrzymali absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dwaj pierwsi samorządowcy cieszą się takim zaufaniem radnych od 28 lat, a wójt Gielniowa od 25. To rekordziści w całym regionie radomskim!

Wójt Władysław Czarnecki przyznaje, że nie zawsze miał jednogłośne absolutorium. - Ale w tym roku mogłem się cieszyć szczególnie, bowiem obchodziłem 25 lat pracy w naszym samorządzie - powiedział wójt Czarnecki:

Bartłomiej Sionek jest dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Na stanowisku kierowniczym pracuje od 1992 roku, czyli od chwili kiedy gmina Gielniów przejęła prowadzenie szkół od kuratorium oświaty w Radomiu. - Trzy lata później rozpoczęła się rewolucja oświatowa w naszej gminie. To był czas, kiedy wójtem został Władysław Czarnecki - opowiada dyrektor Sionek:

Za udzieleniem absolutorium Władysławowi Czarneckiemu była radna gminy Gielniów, Aneta Raczyńska:

W północnej części powiatu przysuskiego leży Odrzywół. Wójtem gminy jest Marian Kmieciak, który od 28 lat może liczyć na zaufanie radnych, którzy udzielają mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu. - Bycie wójtem to służba. To nie jest tak, że po ośmiu godzinach idę do domu. To ciągła służba na rzecz lokalnej społeczności - mówi wójt Kmieciak:

Od 28 lat absolutorium otrzymuje również wójt Potworowa, Marek Klimek:

Przypomnijmy, że absolutorium jest potwierdzeniem przez radę gminy, że wójt prawidłowo zrealizował budżet gminy, czyli zgodnie z prawem wydał publiczne pieniądze. To również w pewnym sensie kontrola radnych nad wójtem w zakresie wykonania budżetu i jest wyraz ostatecznej oceny działalności wójta.

Na zdjęciu kolejno: Bartłomiej Sionek, Władysław Czarnecki, Marian Kmieciak, Marek Klimek.