Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

Mazowsze

Pieniądze z Mazowsza na zabytki

środa, 10 lipca 2019 13:29 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Sejmik Województwa Mazowieckiego przyznał dotacje na remont zabytków. Wśród nich jest 14 obiektów z regionu radomskiego.

W sumie do dyspozycji było 6 mln zł. Dotację otrzymało 14 podmiotów z regionu radomskiego.

50 tysięcy złotych otrzymała parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Krzyżanowicach. Pieniądze mają być przeznaczone na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy polichromii obejmującej ściany naw i sklepienie kościoła.

80 tysięcy złotych trafiło do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole. Tutaj ma być wymienione pokrycie dachowe, rynny i rury.

30 tysięcy złotych otrzymała parafia św. Jana Chrzciciela w Radomiu na restaurację polichromii ścian i sklepienia w kaplicy Różańcowej oraz malowidła ze sceną Wniebowzięcia NMP w nawie głównej.

60 tysięcy złotych dofinansowanie dostała Gmina Miasta Radomia na modernizację budynku Rogatki przy ul. Malczewskiego.

50 tysięcy złotych samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na dofinansowanie prac konserwatorskich na elewacji frontowej kościoła św. Jana Nepomucena i Ignacego Loyoli w Przysusze.

70 tysięcy złotych otrzymała parafia św. Apostołów Piotra i Andzreja w Jedlińsku na remont zabytkowej bramy przy kościele.

70 tysięcy złotych trafiło do parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Pieniądze będą przeznaczone na remont elewacji kościoła.

40 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała parafia Opieki św. Józefa w Jedlni-Letnisku na konserwację pokrycia dachowego, elewacji frontowej i bocznych oraz posadzki.

50 tysięcy złotych otrzymała parafia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Wieniawie na remont stolarki okiennej i drzwiowej.

60 tysięcy złotych trafiło do parafii Świętego Krzyża w Borkowicach na renowację elewacji.

80 tysięcy złotych otrzymała parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Dobieszynie. Pieniądze będą przeznaczone na renowację dachu oraz instalację odgromową.

70 tysięcy złotych otrzymała parafia św. Zygmunta w Siennie na remont elewacji.

60 tysięcy złotych trafiło do Gminy Solec nad Wisłą na remont ratusza miejskiego.

60 tysięcy złotych dofinansowania dostała firma "Anrad-Termomodernizacja" na wykonanie drenażu opaskowego i izolacji ścian piwnic kamienicy przy ul. Moniuszki 18 w Radomiu.