Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Mazowsze

Pracownie i boiska za mazowieckie pieniądze (FOTO)

piątek, 19 lipca 2019 15:51 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Ponad 1,4 mln zł otrzymały samorządy subregionu radomskiego na modernizację pracowni językowych i komputerowych oraz inwestycje sportowe. Wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski podpisał dziś 27 umów z gminami i powiatami.

 W ramach Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych wpłynęły 252 wnioski. Dofinansowanie otrzyma 115 projektów, a wśród nich 20 projektów z subregionu radomskiego na łączną sumę 828 tys. zł. Za pieniądze te stworzone zostaną lub zmodernizowane pracownie informatyczne i językowe, zakupiony zostanie sprzęt komputerowy i oprogramowanie. 

- Bardzo się cieszę z aktywności wszystkich samorządowców, którzy napisali dobre wnioski. Serdecznie gratuluję. Jako ziemia radomska naprawdę udało nam się z tego tortu bardzo dużo uzyskać. Pieniądze na pracownie informatyczne czy językowe to istotne wsparcie dla samorządów, które są dziś obarczone reformą edukacji - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W uroczystości podpisywania umów uczestniczył także radny sejmiku Leszek Przybytniak.

Powiat kozienicki otrzymał ponad 62 tys. zł dla I LO w Kozienicach. Wyremontowana zostanie sala gimnastyczna z zapleczem. Zmodernizowana zostanie też pracownia informatyczna. Starosta Andrzej Jung:

Powiat zwoleński zmodernizuje boisko wielofunkcyjne przy ul. Żeromskiego w Zwoleniu. Dotacja wyniosła ponad 95 tys. zł, a całkowity koszt - 180 tys. zł.  Warto dodać, że także przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu powstanie stadion z 4-torową bieżnią, skocznią w dal itd. Koszt to 400 tys. zł. Wicestarosta Waldemar Urbański:

Radom uzyskał 87 tys. zł. Z udziałem tych pieniędzy zmodernizowane zostaną pracownie informatyczne w Zespole Szkół Ekonomicznych i PSP nr 17. Całkowity koszt to ponad 130 tys. zł. Prezydent Radosław Witkowski:

Gmina Borkowice otrzymała 49 tys. zł na utworzenie pracowni informatycznej w szkole podstawowej w Rzucowie. Wójt Robert Fidos:

 W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłży powstanie pracownia informatyczna. Dofinansowanie wyniosło 47 tys. zł. Burmistrz Przemysław Burek:

Również w szkole podstawowej w Mazowszanach utworzona zostanie nowa pracownia informatyczna na ok. 20 miejsc. Gmina Kowala otrzymała na ten cel 49 tys. zł, a całkowity koszt to 99 tys. zł. Wójt Dariusz Bulski:

Kozienice podpisały dziś umowę na 169 tys. zł. Za te pieniądze wyremontowana zostanie nawierzchnia boiska do piłki siatkowej i koszykówki oraz bieżnia przy szkole podstawowej w Ryczywole. Całkowity koszt tej inwestycji to 400 tys. zł. Utworzona zostanie również pracownia językowa w PSP nr 1 w Kozienicach. Wiceburmistrz Dorota Stępień:

Gmina Promna otrzymała ponad 95 tys. zł na przebudowę boiska rekreacyjnego w Falęcicach, na którym gra m.in. LKS Promna. Powstanie też pracownia informatyczna w szkole podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w Adamowie. Na to zadanie gmina dostała 44 tys. zł. Wójt Wojciech Nowak:

W szkole podstawowej w Policznie zmodernizowana zostanie pracownia informatyczna. Wymienionych na nowe zostanie ok. 20 komputerów. Wójt Tomasz Adamiec podpisał umowę, opiewającą na 49 tys. zł.

Pionki otrzymały niemal 31 tys. zł na utworzenie nowej pracowni językowej w PSP nr 1. Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska:

W Szydłowcu wzbogaci się baza rekreacyjna. Nad zalewem powstanie boisko do plażówki nożnej. Dofinansowanie to ponad 95 tys. zł. W ubiegłym roku Szydłowiec pozyskał pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego na pomost i molo. Ponadto zmodernizowana zostanie sala informatyczna przy PSP nr 2 w Szydłowcu. Gmina otrzymała na ten cel 49 tys. zł. Burmistrz Artur Ludew:

W PSP im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie zmodernizowana zostanie sala językowa. Gmina otrzymała ponad 37 tys. zł. Burmistrz Dariusz Piątek.

Gmina Sienno pozyskała niemal 38 tys. zł  na modernizację pracowni językowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Wójt Mariusz Strąk:

 

Samorządy subregionu radomskiego otrzymały także ponad 641 tys. zł z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Pula w całym województwie wynosi 10 mln zł. Złożonych zostało 208 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 116. W subregionie radomskim finansowanie zewnętrzne uzyskało 7 projektów.

Więcej wkrótce...