Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Policja w trosce o bezpieczeństwo pieszych

środa, 07 sierpnia 2019 09:41 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

8 sierpnia mazowiecka policja po raz kolejny przeprowadzi działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i rowerzystów. Sprawdzą miejsca, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe.

- Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto, jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża. Kierujący samochodami powinni także zwiększyć swoją uwagę zbliżając się m.in. do przejazdu dla rowerzystów, gdzie wręcz należy wypatrywać (spodziewać się) osób korzystających z jednośladów i traktować ich po partnersku - czytamy w komunikacie policji.

Najczęściej popełniane wykroczenia przez pieszych to m.in. nagłe wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wyjście na jezdnię zza autobusu czy przechodzenie w niedozwolonym miejscu. Rowerzyści najczęściej jeżdżą bez wymaganego oświetlenia, czy decydują się na jazdę po chodniku. Kierowcy wyprzedzają na przejściach dla pieszych oraz omijają pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych.

Zapraszamy do nas: