Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

Przysucha

S12: samorządy niezadowolone

czwartek, 08 sierpnia 2019 12:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Coraz bliżej do ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących przebiegu trasy ekspresowej S12 przez gminę Gielniów, Przysuchę, czy Wieniawę. Decyzje mamy poznać za 6 tygodni.

W siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie odbyło się spotkanie na którym zarekomendowano do dalszych prac przez Komisję Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych warianty przebiegu trasy dla poszczególnych gmin. W przypadku Wieniawy to wariant nr 2, czyli pomarańczowy położony po północnej stronie gminy. Wariant ten przebiega przez grunty Zagórza, Komorowa, Kamienia Dużego, Sokolnik Suchych, Kochanowa, Kłudna, Wieniawy, Zawad i Korycisk - Fidory.

- W tym momencie trudno mi powiedzieć jaka będzie ostateczna decyzja. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych 6 tygodni. Preferowany wariant przez GDDKiA jest droższy o 300 mln złotych od naszej propozycji - powiedział wójt Krzysztof Sobczak. Przypomnijmy, że gmina proponuje wariant niebieski, który ma przebiegać najbliżej Wieniawy od strony południowej:

Burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz poinformował, że drogowcy zaproponowali wariant żółty, który idzie między miastem a Skrzyńskiem. - W naszym przypadku żaden wariant nie jest akceptowany przez społeczeństwo - mówi burmistrz Przysuchy:

Podobna sytuacja dotyczy gminy Gielniów. - Nam rekomenduje się wariant pomarańczowy, czyli od strony południowej na który się nie zgadzamy. Przedstawiliśmy swój projekt pod którym podpisali się samorządowcy z Przysuchy i Wieniawy. To wersja od strony północnej - wyjaśnia wójt Władysław Czarnecki. Samorządowiec nie wyklucza również protestów społecznych:

W optymistycznej wersji szacuje się, że budowa ekspresówki ma być zakończona w 2025 roku.

Zapraszamy do nas: