Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Ostatni weekend wakacji

piątek, 30 sierpnia 2019 07:47 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Większy ruch i więcej policjantów. Ruszyła akcja "Ostatni weekend wakacji - wracaj bezpiecznie".

Akcja mazowieckiej policji potrwa od 30 sierpnia do 1 września. Na drogach będzie czuwać zwiększona liczba funkcjonariuszy.

Policja skupi się przede wszystkim na zapewnieniu płynności ruchu na głównych drogach. Będą zwracać uwagę na prędkość i trzeźwość kierowców, a także sprawność techniczną pojazdów.

- Użyjemy wszelkich dostępnych urządzeń kontrolno – pomiarowych, aby dyscyplinować kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości. Drogi patrolować będą m.in. nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory i najnowszej generacji laserowe mierniki prędkości rejestrujące obraz - czytamy w komunikacie mazowieckiej policji.

To będzie upalny weekend, więc policja przypomina o przerwach podczas jazdy.

- Jeżeli jedziemy daleko, to trzeba zaplanować sobie trasę tak, aby była odpowiednia liczba przystanków. Trzeba pamiętać, żeby jako kierujący odpoczywać, nawadniać się. Wtedy wszystko przebiegnie tak jak trzeba - ku zadowoleniu nas wszystkich. My też będziemy cieszyć się, że mamy mniej zdarzeń na drogach, czyli po prostu mniej pracy - mówi podinsp. Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki.

Policja przypomina także o zakazie ruchu pojazdów powyżej 12 ton 30 sierpnia w godzinach 18-22, 31 sierpnia w godz. 8-14 i 1 września w godz. 8-22.

Zapraszamy do nas: