Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Przysucha

Europejskie Dni Dziedzictwa w Przysusze

piątek, 06 września 2019 14:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

O lokalnych tradycjach rzemieślniczych i przemyśle metalurgicznym w regionie

Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Oddział Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oraz Dom Kultury w Przysusze zapraszają na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzenie poświęcone lokalnym tradycjom rzemieślniczym i przemysłowi metalurgicznemu w regionie. Jest okazją do zaprezentowania różnorodności dziedzictwa kulturowego Ziemi Przysuskiej, poznania zapomnianych rytuałów cechowych, prześledzenia dróg awansu zawodowego terminatorów, czeladników i majstrów oraz różnorodnej i wielopłaszczyznowej działalności cechu ślusarskiego w Przysusze.

Niedziela, 8 września, godz. 17.00. Spotkanie otworzy wykład poświęcony tradycjom rzemiosła metalowego w mieście. W holu prezentowana będzie wystawa planszowa: "Rzemiosło w Przysusze. Cech ślusarski" poświęcona rozwojowi rzemiosła metalowego na terenie Przysuchy od XVIII do XX wieku.

Sobota, 14 września, godz. 11.00. W programie imprezy znajdą się warsztaty edukacyjne dla najmłodszych, upowszechniające wiedzę o miejscowych tradycjach kowalsko-ślusarskich, warsztaty plastyczne połączone z prezentacją multimedialna promującą dawne tkactwo. każdy z uczestników warsztatów otrzyma pamiątkowy dyplom czeladniczy.

Miejsce: Dom Kultury w Przysusze, ul. Radomska 9. Wstęp wolny

Zapraszamy do nas: