Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Końskie

Konecczanie zadowoleni z komunikacji

poniedziałek, 16 września 2019 11:39 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Od dwóch tygodni na terenie gminy Końskie funkcjonuje publiczna komunikacja. Uruchomiona została dzięki Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Konecka komunikacja publiczna uruchomiona została w ramach rządowego programu, który ma na celu przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Czy nowe kursy są potrzebne w gminie Końskie, pytała pasażerów autobusu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która sprawdzała jak podróżuje się konecką komunikacją publiczną.

Na terenie gminy Końskie póki co uruchomionych zostało pięć linii autobusowych. Dzięki nim mieszkańcy mogą dostać się do Końskich z takich miejscowości jak Przybyszowy, Kopaniny, Barycz, Kornica i Nałęczów. Opóźnienia się zdarzają, ale mieszkańcy zadowoleni są z nowych połączeń, wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Od stycznia gmina planuje rozszerzyć ofertę w ramach przewozów publicznej komunikacji. Dzięki unijnemu projektowi samorząd wybudował już centrum przesiadkowe, jest także w trakcie zakupu nowych autobusów. Póki co konecka komunikacja jest w fazie testów. Mimo to już widać, że jest ona potrzebna mieszkańcom, mówiła Agata Wojtyszek po odbyciu podróży na jednej z tras.

Wojewoda poinformowała również o ogłoszeniu naboru uzupełniającego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Do rozdysponowania jest blisko 21 mln zł. Wnioski o wsparcie kursów można składać do 11 października.

Zapraszamy do nas: