Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

REGION

Mieszkańcy Lisowa wstrząśnięci. Proboszcz prosi o modlitwę

czwartek, 19 września 2019 13:55 / Autor: Monika Nowakowska
foto:JWieczorek/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Trwa śledztwo w sprawie dramatu do jakiego doszło w środę wieczorem w Lisowie w gm. Jedlińsk. 34-letni żołnierz zaatakował siekierą swoją żonę, która była w ósmym miesiącu ciąży.

- To była spokojna rodzina. Niewiele możemy o niej powiedzieć, bo właściwie z nikim nie utrzymywała kontaktów - mówią mieszkańcy Lisowa. Informacja o zdarzeniu momentalnie rozeszła się po okolicy. Mieszkańcy są wstrząśnięci:

Mężczyzna był żołnierzem zawodowym służącym w jednej z podwarszawskich jednostek.

Zaatakowana siekierą 37-letnia kobieta była w ósmym miesiącu ciąży. Dziecka niestety nie udało się uratować. Stan kobiety lekarze określają jako ciężki.

Jak ponformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Pobrana do badania krew pomoże określić, czy mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna został przewieziony do Warszawy, gdzie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po zgromadzeniu niezbędnego materiału dowodowego zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Wydziału ds. Wojskowych, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty.