Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Duże pieniądze na opoczyńskie drogi

poniedziałek, 23 września 2019 09:18 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Około 13 mln zł trafi do samorządów powiatu opoczyńskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W audycji Powiat Opoczyński na Fali przypominamy też o sukcesie opoczyńskich ratowników oraz wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się w Opocznie.

Powiat Opoczyński otrzymał dotację na rozbudowę drogi Popławy - Popławy Kolonia. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę w sprawie ich przekazania podpisali w Opocznie wicewojewoda Karol Młynarczyk i starosta opoczyński Marcin Baranowski. Na realizację zadania dostaniemy 6,5 miliona złotych, wyjaśnia starosta.

Modernizowana droga łączy dwie dwie krajowe drogi 12 i 74. W kolejnych latach powiatowy samorząd zamierza przebudować ostatnią część tego szlaku.

Umowy na dofinansowanie inwestycji z wicewojewodą podpisali także przedstawiciele gmin Drzewica, Opoczno i Żarnów. Łącznie do opoczyńskich samorządów trafi w ramach Funduszu Dróg Samorządowych około 13 milionów złotych. A to prawdopodobnie nie koniec rządowego wsparcia. Powiat opoczyński stara się o kolejne pieniądze w ramach tego funduszu.

 

Ratownicy z opoczyńskiego szpitala zajęli drugie miejsce w Mistrzostwa Polski Ratowników Medycznych. Zaszczytny tytuł wicemistrzów zdobyli w Legnicy, wyjaśnia Edyta Wcisło, dyrektor szpitala.

W Legnicy opocznianie wystąpili w trzyosobowym zespole. Z jakimi konkurencjami musieli się mierzyć, wyjaśnia ratownik Dominik Zaremba.

Razem z Dominikiem Zarembą wicemistrzostwo Polski wywalczyli Jakub Kasiński i Marcin Kasiński.

 

W Opocznie odbędą się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Rozpoczną się one w piątek (27 września) i potrwają do niedzieli, wyjaśnia Łukasz Dedyński, kierownik zespołu promocji w opoczyńskim starostwie.

Kultura ludowa regionu opoczyńskiego przybliżona zostanie już w piątek podczas inauguracji obchodów.