Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

REGION

Napadał na sklepy z bronią w ręku

poniedziałek, 23 września 2019 12:42 / Autor: Marcin Prejs
fot. KPP w Opocznie
Marcin Prejs

20-latek podejrzany o popełnienie trzech rozbojów trafił w ręce opoczyńskiej policji. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Sprawą rozbojów opoczyńscy policjanci zajmują się od maja. Kryminalni skrupulatnie zbierali dowody, weryfikowali uzyskane informacje, wykonywali szereg czynności, które w konsekwencji pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanego. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie młodemu mężczyźnie trzech zarzutów karnych. Jeden z nich dotyczy popełnienia rozboju, dwa kolejne usiłowania popełnienia rozboju. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 20-latek w maju w jednym ze sklepów na terenie powiatu opoczyńskiego, posługując się bronią pneumatyczną, zmusił ekspedientkę do wydania mu prawie 3 tysięcy złotych. W lipcu w kilkudniowych odstępach czasu, w ten sam sposób, usiłował popełnić przestępstwa rozboju w dwóch innych miejscach. Najpierw pistoletem groził pracownikowi jednej ze stacji paliw, a kilka dni później przy użyciu tej samej broni zagroził pracownicy jednego z opoczyńskich sklepów spożywczych. Od momentu zatrzymania 20-latka kryminalni ustalali miejsce ukrycia przez niego broni oraz kominiarki. Okazało się, że mężczyzna przedmioty te ukrył u swojej znajomej. Ten wątek postępowania w dalszym ciągu jest badany przez policjantów.

Zatrzymany przyznał się do popełnionego przestępstwa. Decyzją opoczyńskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: KPP w Opocznie