Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Wsparcie na samochód i łódź

poniedziałek, 30 września 2019 12:37 / Autor: Marcin Prejs
fot. Paweł Gągolewicz
Marcin Prejs

Wręczone zostały kolejne certyfikaty potwierdzające przyznanie dotacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Certyfikaty wręczone zostały autorom zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. W Piotrkowie Trybunalskim dokument potwierdzający przyznanie dotacji odebrał m.in. Paweł Gągolewicz, prezes OSP w Opocznie. Jak wyjaśnia, wsparcie w wysokości 381 tys. zł przeznaczone będzie na zakup samochodu furgon oraz łodzi ratowniczej na przyczepie.

Na projekt „Wzrost poziomu bezpieczeństwa na obszarze Zalewu Sulejowskiego poprzez zakup sprzętu ratowniczego” zagłosowało 8748 osób. Więcej głosów oddanych zostało jedynie na zadanie polegające na zakupie dwóch ambulansów sanitarnych dla pogotowia w Piotrkowie i Bełchatowie. Obydwa projekty są zadaniami wojewódzkimi. Oprócz nich mieszkańcy województwa mogli głosować także na zadania powiatowe. Na terenie powiatu opoczyńskiego, dzięki poparciu mieszkańców, w ramach BOWŁ przeprowadzony zostanie przedszkolny objazdowy kurs tańca ludowego, zakupiona będzie budka bookcrossingowa, a w Drzewicy odbędzie się cykl imprez sportowych. Zorganizowane zostaną także rajdy i wycieczki z historią w tle oraz zajęcia logorytmiczne dla dzieci.