Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

O krok od Stop Smog

wtorek, 01 października 2019 17:05 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Opocznie ma powstać park. Wiceburmistrz Tomasz Łuczkowski wyjaśnił, że mieszkańcy będą mogli z niego korzystać już wiosną. Mówił także o oczyszczaczach powietrza, które trafiają do opoczyńskich przedszkoli oraz o rządowym programie Stop Smog.

O mającym powstać przy ul. św. Jana parku Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, mówił w audycji Gmina Opoczno na Fali. Wyjaśnił, że o pieniądze na utworzenie parku samorząd wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W ramach inwestycji mają zostać wytyczone ścieżki, zamontowane będą ławeczki i oświetlenie. W parku pojawią się także łąki kwietne i ścieżki sensoryczne. Tomasz Łuczkowski wyjaśnił, że oprócz parku przy ul. św. Jana podobny teren do rekreacji miasto chce także utworzyć za osiedlem przy ul. Wyszyńskiego.

Zastępca burmistrza mówił również o oczyszczaczach powietrza, które trafiają do opoczyńskich przedszkoli. – Mamy pięć przedszkoli. Każde otrzyma po dwa takie urządzenia – wyjaśniał Tomasz Łuczkowski. Wiceburmistrz Opoczna mówił także o programie Stop Smog, który wkrótce wystartuje na terenie gminy. Dzięki niemu osoby o najniższych dochodach będą mogły dokonać termomodernizacji swoich domów oraz wymienić źródło ciepła. – Ze środków rządowych dostaną na to 70 proc. kosztów inwestycji – mówił Tomasz Łuczkowski. Dodał również, że do końca roku urząd przygotuje odpowiednie deklaracje, na których osoby zainteresowane wsparciem w ramach programu będą mogły zgłaszać chęć udziału w nim. Wiceburmistrz mówił także o trwającej na terenie gminy inwentaryzacji źródeł ciepła w poszczególnych gospodarstwach. Jak wyjaśnił teraz prowadzona jest ona w samym mieście. – Prosimy mieszkańców, aby wpuszczali do swoich domów urzędników wykonujących te inwentaryzacje. To dokument, który jest nam naprawdę bardzo potrzebny – mówił.

Posłuchaj całej rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna: