Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Turyści w regionie opoczyńskim

wtorek, 01 października 2019 14:59 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zabytki Opoczna, Drzewicy, ale także geoprak w Sławnie mogły obejrzeć osoby biorące udział w wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki. Poznały także opoczyński folklor.

Około pół tysiąca osób odwiedziło powiat opoczyński, by poznawać jego walory turystyczne, kulturowe, ale także historię regionu. Wszystko za sprawą wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki. – Jest to dobry czas, by podkreślić wyjątkowość ziemi opoczyńskiej – mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa.

Gospodarzem tegorocznej edycji turystycznej imprezy był powiat opoczyński. – Dla nas to ogromne wyróżnienie i szansa na promocję naszego regionu – podkreśla starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Turyści z województwa łódzkiego mieli okazję nie tylko wziąć udział w wycieczkach po regionie. Mogli także skosztować tradycyjnych przysmaków oraz obejrzeć obrzęd wesela opoczyńskiego.

Goście odwiedzili m.in. opoczyńskie muzeum, geoprak w Sławnie, kościół św. Łukasza oraz ruiny zamku i tor kajakowy w Drzewicy, szaniec Hubala w Anielinie, a także sanktuarium w Poświętnem.