Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Końskie

Anioł Dobroci dla Urszuli Przygodzkiej

wtorek, 29 października 2019 12:03 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Marcin Prejs

Urszula Przygodzka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich uhonorowana została nagrodą Świętokrzyskiego Anioła Dobroci.

Anioły Dobroci przyznawane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego za szczególne zaangażowanie i poświecenie w niesieniu pomocy osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku w gronie wyróżnionych znalazła się Urszula Przygodzka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich.

Statuetki wręczali przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podczas uroczystej gali przeprowadzonej w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Urszula Przygodzka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich. Wieloletni i doświadczony pracownik pomocy społecznej, zaangażowany w wykonywaną pracę, udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i ich wychowankom oraz osobom w kryzysie, uzależnionym. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie udzielania pomocy osobom dotkniętym przemocą domową. Jest inicjatorem spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkolnej i ich rodziców z zakresu handlu ludźmi i bezpiecznej pracy za granicą, współpracuje z fundacjami i organizacjami pozarządowymi. Organizuje liczne spotkania okolicznościowe np.: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, Dzień Dziecka, Mikołajki. Współorganizator Powiatowych Koneckich Dni Profilaktyki. Laureatka licznych nagród i wyróżnień: w konkursie Czyste Serce, w ramach konkursu Bezpieczne Świętokrzyskie. Posiada doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków UE.

Oprócz Urszuli Przygodzkiej zaszczytne statuetki odebrali także Ewa Sałaj, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Nasz Dom” w Piekoszowie oraz Anna i Edward Zawieruchowie prowadzący Rodzinny Dom Dziecka w Kielcach.

Zapraszamy do nas: