Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

REGION

Ruszyła akcja "Znicz" 2019

czwartek, 31 października 2019 08:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot. KWP Radom
Weronika Chochoł

Ponad 1200 policjantów, nowoczesny sprzęt, a to wszystko w trosce o bezpieczeństwo. W całej Polsce - tak również na Mazowszu - ruszyła policyjna akcja "Znicz". 

Służbę na drogach garnizony mazowieckiego pełnić będzie 1250 policjantów oraz funkcjonariusze zaprzyjaźnionych służb. - Policjanci będą służyli pomocą, ale tych, którzy rażąco łamią przepisy nie będzie taryfy ulgowej - mówi podinsp. Krzysztof Bielecki - zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej  Policji zs. w Radomiu. Na ulicach będzie o wiele więcej policjantów, niż zwykle. Funkcjonariusze będą mieli do dyspozycji specjalistyczny sprzęt: 

 

Podczas ubiegłorocznej akcji na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 37 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 41 zostało rannych, Dodatkowo doszło do blisko czterystu kolizji drogowych. Jak mówi podinsp. Bielecki większość zdarzeń spowodowana jest przez pośpiech i brawurę kierowców oraz brak wyobraźni u pieszych: 

 

W tym wyjątkowym czasie tłumnie odwiedzamy groby naszych bliskich. Jedni jadą na pobliski cmentarz, inni do pokonania mają nawet setki kilometrów. Jednak każdego - bez względu na odległość - obowiązują zasady bezpieczeństwa: 

 

Akcja "Znicz 2019" rozpocznie się w czwartek, 31 października i potrwa do niedzieli, 3 listopada.