Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Felicjan, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 29 października 2020

Kozienice

Akcja „Znicz” w Kozienicach

wtorek, 05 listopada 2019 12:01 / Autor: Kamil Zapora
fot. Policja Kozienice
Kamil Zapora

Od czwartku 31 października do niedzieli 1 listopada policjanci z Kozienic prowadzili akcję „Znicz 2019”. W tym czasie na terenie powiatu kozienickiego doszło do 1 wypadku i 12 kolizji.

Akcja „Znicz” trwała w tym roku cztery dni. Był to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i trasach wjazdowych. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Przeprowadzili ponad 700 kontroli stanu trzeźwości kierujących- wszyscy byli trzeźwi.

Od czwartku do niedzieli doszło do 1 wypadku i 12 kolizji drogowych. Nie odnotowano natomiast żadnego zdarzenia kryminalnego.

- Największe natężenie ruchu było na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W tych miejscach policjanci wspierani przez inne służby kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się – mówiła asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby. Oprócz umundurowanych patroli na cmentarzach służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.