Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Kozienice

Złodzieje rowerów zatrzymani

piątek, 08 listopada 2019 20:22 / Autor: Kamil Zapora
fot. Policja Kozienice
Kamil Zapora

Policjanci z Kozienic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od miesiąca kradli rowery na terenie miasta.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu kozienickiego. 36- i 35-latek usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem, za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 29-latek, który pomagał kolegom, usłyszał zarzut paserstwa za co grozi do 5 lat więzienia.

Mężczyźni od miesiąca włamywali się do piwnic, kradli zapięte linką rowery z klatek schodowych oraz ze stojaków przy blokach. Złodzieje grasowali głównie na terenie Osiedla Energetyki w Kozienicach. Funkcjonariusze odzyskali kilka skradzionych rowerów, które przetrzymywane były w różnych miejscach.

Do zatrzymania doszło 6 listopada. Tego dnia do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zajmujący się na co dzień walką z przestępczością zatrzymali złodziei kilka godzin po zgłoszeniu. - Policja apeluje do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o solidne zabezpieczanie rowerów, niepozostawianie ich na noc przed blokiem, czy na klatkach schodowych – ostrzega asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Należy pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeniu swoich piwnic czy pomieszczeń gospodarczych, czasami proste rozwiązania jak założenie dodatkowych kłódek, mogą okazać się pomocne, a sprawcę mogą zniechęcić do działania.