Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Szydłowiec

Scena dla zdolnych mieszkańców powiatu szydłowieckiego

wtorek, 12 listopada 2019 09:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. SCK Zamek
Weronika Chochoł

Przez dwie najbliższe soboty na scenie szydłowieckiego Zamku prezentować się będą uzdolnieni mieszkańcy powiatu. Przed nami VII edycja „Sceny Zamek dla Każdego”.

- Scena Zamek” to wydarzenie artystyczne odbywające się co roku w zamkowej sali kameralnej w okolicach października i listopada. Założeniem działania jest stworzenie możliwości prezentacji scenicznej uzdolnionym mieszkańcom Szydłowca i okolic. Tego dnia zamkowa scena służyć będzie solistom, instrumentalistom oraz zespołom – wyjaśnia Dominika Orman z SCK Zamek.

 W tym roku odbędą się dwa występy gościnne – 16 listopada zaprezentuje się Julian Przemyski, pianista, uczeń szkoły muzycznej II stopnia w Kielcach, a 23 listopada wystąpi Karina Czarnota, wokalistka, laureatka Sceny Zamek dla Każdego 2018.

 Wydarzenie będzie miało również wymiar charytatywny – podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka na rzecz 12-letniej Weroniki Kępas z Bieszkowa. Dziewczynka zmaga się z wadą serca. Cierpi na hipoplazję lewej komory i zastawki mitralnej, podwójne odejście naczyń z prawej komory z ubytkiem międzykomorowym.