Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

REGION

Kierowcy nie czekają na pierwszy śnieg

czwartek, 14 listopada 2019 14:16 / Autor: Kamil Zapora
fot. MikePhotos/Pixabay
Kamil Zapora

Pomimo, że pogoda nie wymusiła jeszcze na kierowcach zmiany opon, to wielu z nich postanowiło przesiąść się już na zimówki. Wulkanizatorzy potwierdzają, że jest to dobra decyzja.

Wulkanizatorzy mówią o kwestiach bezpieczeństwach. Odpowiednie dostosowanie opon do pory roku gwarantują lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania. - Myślę, że warunki atmosferyczne nauczyły nas jak zachowuje się opona letnia latem, a jak zimą – powiedział Krzysztof Dębowski, właściciel zakładu wulkanizacyjnego.

Oprócz regularnej wymiany opon w ciągu roku powinniśmy pamiętać również o kupowaniu nowych co kilka lat. Jak powiedział Krzysztof Dębowski, należy kierować się wiekiem i bieżnikiem. - Opony zimowe zachowują swoje właściwości do pięciu lat, zaś wysokość bieżnika nie może być mniejsza niż 4 milimetry – wyjaśnia Krzysztof Dębowski:

Jak usłyszeliśmy od kierowców, wielu z nich albo już jest po zmianie opon, albo planuje zrobić to w najbliższym czasie:

Postawę taką pochwala wulkanizator. - Obecnie obserwujemy znaczną poprawę myślenia kierowców – zauważył Krzysztof Dębowski. - Opony zimowe powinniśmy zakładać wtedy, gdy temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej 7 stopni – dodaje:

Wulkanizatorzy w dalszym ciągu sceptycznie podchodzą do zyskujących na popularności opon całorocznych. Pomimo, że technologia ich produkcji jest nowocześniejsza niż jeszcze kilka lat temu, to w dalszym ciągu powinny korzystać z nich osoby, które nie przejeżdżają w ciągu roku więcej niż 10 tysięcy kilometrów.