Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

Przysucha

Na ludowo w Odrzywole już w niedzielę! Wójt Kmieciak zaprasza

czwartek, 14 listopada 2019 14:13 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

Festiwal Folklorystyczny Ziemi Przysuskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 listopada w Odrzywole. Na widzów czekają występy muzyczne, regionalne potrawy i potańcówka przy muzyce ludowej.

W imprezie wezmą udział kapele ludowe, śpiewacy ludowi i Koła Gospodyń Wiejskich z regionu przysuskiego, ale także z ościennych regionów. Kapele i soliści zaprezentują muzykę i piosenki ludowe, a gospodynie regionalne potrawy. Odbędzie się także konkurs tańca ludowego. Najlepsi zostaną nagrodzeni.

- Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Każdego roku mamy coraz więcej uczestników - mówi wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak. - Okazuje się, że muzyka ludowa wciąż jest bardzo popularna.

Impreza odbędzie się w Hali Sportowej przy ul. Warszawskiej. Rozpocznie się o godz. 12.30 zabawą taneczną przy muzyce ludowej, następnie na scenie zaprezentują się muzycy i  śpiewacy. Na stoiskach w pobliżu sceny swoje potrawy będą prezentowały gospodynie. Na godz. 18.30 przewidziany jest początek wspólnej zabawy dla uczestników i widzów.

Imprezę zorganizowali: Wójt Gminy Odrzywół, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemi Odrzywolskiej oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Odrzywole. Patronat medialny nad Festiwalem objęło Radio Plus Radom.

Posłuchaj rozmowy o Festiwalu z wójtem Gminy Odrzywół Marianem Kmieciakiem:

Rozmawiała Beata Okulińska. 

Zapraszamy do nas: