Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Opoczno

Drogowa inwestycja w Drzewicy wreszcie rozpoczęta

czwartek, 07 listopada 2019 12:48 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

O mającej powstać w Drzewicy radzie seniorów oraz rozpoczętej przebudowie drogi wojewódzkiej 728 mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski.

Spotkanie dotyczące promowania idei powoływania gminnych rad seniorów odbyło się w Drzewicy. W czasie jego trwania Anna Mroczek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi mówiła o działaniach podejmowanych przez RCPS na rzecz seniorów. Z kolei Janina Tropisz, przewodnicząca Społecznej Rady Seniorów Województwa Łódzkiego zwracała uwagę na potrzebę powoływania rad seniorów w poszczególnych gminach województwa. – Osoby starsze, dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu, powinny doradzać władzom gminy w sprawach dotyczących właśnie seniorów – mówiła w Drzewicy. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych drzewicki samorząd zamierza jeszcze w tym roku podjąć działania zmierzające do utworzenia rady seniorów właśnie w Drzewicy, zapewniał burmistrz Janusz Reszelewski. – Takie ciało jak senioralna rada jest bardzo istotne i potrzebne. Chodzi o to, żeby ta duża grupa mieszkańców miała swoją reprezentację, miała realny wpływ na to, co samorząd w ich przestrzeni realizuje – mówił.

Janusz Reszelewski poinformował również o rozpoczęciu przebudowy drogi wojewódzkiej 728, która przebiega przez teren gminy. – Aktualnie trwają prace między Brzustowcem a przejściem przez tory w miejscowości Augustów – wyjaśniał na antenie Radia Plus Radom. Przebudowa blisko 3-kilometrowego odcinka drogi będzie kosztowała ponad 22 mln zł. Zadanie ma zostać zakończone w przyszłym roku.

Burmistrz Drzewicy poinformował także o oświetleniu niedawno odrestaurowanego pomnika św. Jana Nepomucena, kweście prowadzonej na drzewickim cmentarzu we Wszystkich Świętych oraz o planowanych drzewickich obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Posłuchaj całej audycji Gmina Drzewica na Fali: