Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

Nowe oddziały w kozienickim szpitalu

poniedziałek, 18 listopada 2019 16:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Powstanie przynajmniej trzech nowych oddziałów zapowiedział dyrektor szpitala w Kozienicach Roman Wysocki. Ma to być rozwiązanie na wciąż rosnące zadłużenie placówki.

Szacowana strata szpitala w Kozienicach w roku 2019 to blisko 8,7 mln złotych. Jak wyjaśnia Roman Wysocki, wynika to z niedoszacowania procedur. Jak twierdzi dyrektor, pieniądze z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia nie pokrywają wszystkich kosztów szpitala. - Dodatkowo już teraz szpital obciążony jest zadłużeniem sięgającym 70 mln złotych, z którego odsetki to ponad 2,5 mln złotych rocznie – wyjaśnia Roman Wysocki:

Pomysłem dyrektora na poprawę kondycji finansowej szpitala to obniżenie kosztów i zwiększenie przychodów. Jednym ze sposobów ma być otworzenie w szpitalu oddziału podstawowej opieki zdrowotnej. W poniedziałek szpital w Kozienicach odwiedziła komisja NFZ-u, aby wydać opinię w tej sprawie. Jak zapowiedział Roman Wysocki, być może już w grudniu szpital w Kozienicach będzie świadczył usługi z zakresu POZ. - Liczę na to, że u naszych lekarzy będą leczyli się nie tylko mieszkańcy gminy Kozienice, ale całego powiatu – przyznaje dyrektor:

POZ to nie jedyny pomysł dyrektora na poszerzenie zakresu usług świadczonych przez szpital w Kozienicach. Docelowo chce on otworzyć oddział okulistyki i uzależnień.

Dzisiaj w starostwie powiatowym w Kozienicach zebrała się komisja zdrowia i spraw społecznych rady powiatu kozienickiego, na której dyrektor przedstawił informacje o planie finansowym na ten rok, jego realizacji i bieżącej sytuacji kadrowej i finansowej szpitala.