Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Kozienice przenoszą się do internetu

wtorek, 19 listopada 2019 11:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. Facebook/Gmina Kozienice
Kamil Zapora

Miasto i gmina Kozienice są coraz aktywniejsze w sieci. Na przestrzeni kilku miesięcy powstały strony, na których możemy śledzić wydarzenia związane z miastem, podziwiać walory turystyczne gminy i okolic, a także poznać jego historię.

Jak przyznała wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień, aktywność w internecie jest w tym momencie nieodzowna w życiu większości ludzi i nie mogło być inaczej z gminą Kozienice. Wiceburmistrz jest inicjatorką profilu Gminy na Facebooku. - Będą to krótkie informacje o tym co się dzieje w gminie – wyjaśnia Dorota Stępień:

Natomiast wszystkie informacje niezbędne turystom w Kozienicach znajdziemy na stronie TurystyczneKozienice.pl. - Witryna powstała z potrzeby uporządkowania rynku turystycznego w okolicy – mówi Edmund Kordas, założyciel i administrator strony:

Turystyczne Kozienice obecne są również na Facebooku, gdzie można wziąć udział w konkursach czy wymienić się doświadczeniami. Na Facebooku znajdziemy też stronę Dawne Kozienice, która pełna jest historycznych fotografii miasta.

- Spędziłem w Kozienicach wiele lat swojego życia. Zawsze interesowała mnie ich historia. Zacząłem zbierać historyczne zdjęcia miasta i kiedy miałem ich już pokaźną liczbę, przeniosłem je do internetu – wyjaśnia Michał Woźny, założyciel strony. - Chciałbym, żebyśmy wszyscy wspólnie stworzyli internetowy album online naszego miasta – dodaje:

Michał Woźny szuka nie tylko ludzi posiadających zdjęcia historyczne, ale także pasjonatów historii znających się na budowaniu witryn internetowych, którzy pomogą mu przenieść Dawne Kozienice z Facebooka na samodzielną stronę.

Internet umożliwia nam eksplorowanie drugiego końca świata bez wychodzenia z domu, jednak warto mieć świadomość, że również nasze najbliższe podwórko też ma wiele do zaoferowania w nowej wirtualnej rzeczywistości.