Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Enea szuka piłkarskich talentów

piątek, 22 listopada 2019 09:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. bottomlayercz0/pixabay.com
Kamil Zapora

Zbliża się finał międzyszkolnego cyklu turniejów piłki nożnej Enea Cup dla dzieci i młodzieży biorących udział w projekcie Enea Akademia Sportu. Ideą turnieju jest zaszczepienie w dzieciach pasji do piłki nożnej, a wśród zawodników organizatorzy szukają talentów, które obejmą programem stypendialnym.

Turniej organizowany jest przez klub Enea KS Energia Kozienice. Finał odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 listopada w hali sportowej w Kozienicach i weźmie w nim udział 100 najlepszych zawodników. Cykl turniejów Enea Cup dedykowany był dla dzieci z roczników 2010 i młodszych. W turniejach „eliminacyjnych” główny nacisk położono na naukę i dobrą zabawę.

Działania w ramach programu Enea Akademia Sportu mają na celu popularyzację i promocję aktywności fizycznej wśród dzieci, a celem programu jest umożliwienie jak największej liczbie dzieci dostępu do darmowych i ogólnorozwojowych zajęć sportowych. W dalszej fazie założeniem programu jest dostrzeżenie utalentowanych dzieci i objęcie ich programem stypendialnym, który pozwoli im uprawiać sport na wyższym poziomie. W tym celu osoby prowadzące zajęcia będą mogły dokonać zgłoszenia do Enei Akademii Talentów.

Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godz. 9:00, oficjalne otwarcie na godz. 10:00, a zakończenie i wręczenie nagród ok. godz. 16:00.