Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Końskie

ASUMPT ze Stąporkowa z nagrodami

piątek, 22 listopada 2019 15:05 / Autor: Marcin Prejs
Fot. MGOKiS w Stąporkowie
Marcin Prejs

Dwie nagrody w ważnych konkursach zdobył zespół ASUMPT ze Stąporkowa.

Zespół wokalno-instrumentalny ASUMPT działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie od 2014 roku. Jest prowadzony przez instruktor Ewę Gulę. Ostatnio zaprezentował się w dwóch ważnych konkursach, z których przywiózł cenne nagrody.

Pierwszą z nich Asumpt wywalczył w Skarżysku-Kamiennej. W funkcjonującym tam Miejskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do koncertu finałowego XII Skarżyskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Z Pieśnią do Niepodległej”. W wokalnej rywalizacji uczestniczyło 58 podmiotów. Wśród nich był zespół Asumpt, który ze Skarżyska-Kamiennej wyjechał z pierwszym miejscem w kategorii OPEN.

Drugim konkursem, w którym zespół ASUMPT brał udział były XXVII Ogólnopolskie Spotkania z Balladą w Iłży. Asumpt musiał zmierzyć się tam z ponad 30 solistami i zespołami wokalno-instrumentalnymi z całej Polski. Tu również stąporkowianie zostali docenieni. Jury postanowiło im przyznać trzecie miejsce. - Mamy bardzo pracowitą i zdolną młodzież - podsumowuje z zadowoleniem dokonania zespołu Katarzyna Sorn, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie.

Zapraszamy do nas: