Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kozienice

Bal charytatywny na rzecz radomskiego hospicjum

sobota, 23 listopada 2019 22:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Domowe Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu pomogło już 1300 osobom. Duża liczba podopiecznych to wielkie potrzeby. Dzięki wsparciu uczestników balu charytatywnego w Czarnej Wsi pod Pionkami Hospicjum będzie mogło kontynuować misję służby chorym i cierpiącym.

Bale charytatywne organizowane są od pięciu lat przez Rycerzy Kolumba w Pionkach. Tegoroczny odbył się w sobotę 23 listopada. - Bale zawsze mają charakter charytatywny. W tym roku zbieramy na rzecz radomskiego hospicjum - wyjaśniał Michał Kustra – wielki rycerz rady Rycerzy Kolumba w Pionkach:

- Każdy bal ma żelazny punkt. Jest nim aukcja charytatywna – zaznaczył Dariusz Klich – kustosz rejonu 23 Rycerzy Kolumba w Pionkach:

W tym roku na aukcji można było wygrać wiele cennych i ciekawych przedmiotów takich jak koszulka Roberta Lewandowskiego. Dary na licytacje przekazali też prezydent Polski Andrzej Duda i biskup Piotr Turzyński, który był obecny na balu. - Sam jestem członkiem Zakonu Rycerzy Kolumba z czego bardzo się cieszę. Cieszę się również z tego co Rycerze robią, między innymi aktywizują mężczyzn w celach dobroczynnych – przyznał biskup:

Hospicjum Królowej Apostołów działa w Radomiu i w zasięgu 50 km od miasta. Podopiecznymi są dorośli i dzieci, w większości z chorobami nowotworowymi. Od początku działalności opieką zostało objętych już ponad 1300 osób. Radomskie hospicjum opiera się tylko na wolontariuszach takich jak Sławomir Maj i Anna Szostak. - W planach jest powstanie hospicjum stacjonarnego co wymaga ogromnych nakładów finansowych. Jednak wierzymy, że przy wsparciu ludzi dobrej woli osiągniemy cel – powiedział Sławomir Maj:

Bale organizowane przez Rycerzy Kolumba mają już swoją renomę w regionie. Możemy na nich spotkać stałych bywalców, ale co roku pojawiają się również nowe osoby, które chcą się dobrze bawić i jednocześnie wesprzeć szczytny cel:

W sobotę w Czarnej Wsi bawiło się ponad 150 osób.