Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Kozienice

Co po Ośrodku Profilaktyki Uzależnień?

środa, 27 listopada 2019 18:09 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Informacja o planowanej likwidacji Ośrodka Profilaktyki Uzależnień w Kozienicach spotkała się z zaniepokojeniem mieszkańców. Jednak wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień uspokaja i zapewnia, że zadania należące do OPU będą w dalszym ciągu realizowane na terenie gminy.

Jak powiedziała wiceburmistrz, zadania z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkomanii będą realizowane. - Zapewniam, że pomoc w tym zakresie będzie teraz bardziej dostępna dla mieszkańców. Na tym nam głównie zależy – wyjaśnia Dorota Stępień. - Proszę się nie martwić, ponieważ jestem przekonana, że będzie to z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – dodaje:

Jest to dobra wiadomość dla osób, które w Ośrodku Profilaktyki Uzależnień znalazły pomoc. - Od wielu lat nie piję i zawdzięczam to Ośrodkowi, ponieważ inaczej nie było by mnie tu gdzie jestem – powiedziała jedna z uczestniczek spotkań stowarzyszenia abstynenckiego „Cisza” w Kozienicach. - Nie boję się o naszą przyszłość, ponieważ wiem, że osoby potrzebujące pomocy znajdą ją – dodała:

Decyzja o likwidacji OPU zostanie podjęta w czwartek 28 listopada w czasie sesji rady miejskiej.