Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Goretti, dziewica i męczennica
Dziś jest: 05 lipca 2020

Przysucha

1 500 000 zł dla powiatu przysuskiego

czwartek, 28 listopada 2019 13:35 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ministerstwo Obrony Narodowej dofinansuje budowę strzelnic w powiatach, również w przysuskim.

Powiat przysuski jako jeden z dziesięciu samorządów w kraju otrzymał dotację w wysokości 1,5 mln złotych na budowę strzelnicy, która powstanie przy szkole kadetów w Lipinach koło Odrzywołu. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej:

Marian Niemirski, Starosta Przysuski w imieniu reprezentantów zwycięskich samorządów, które wybudują „Strzelnice w Powiecie” z dofinansowaniem MON podkreślił, że sieć nowych strzelnic będzie służyła całej Polsce.

- Czujemy się wyróżnieni umieszczeniem naszych projektów budowy strzelnic na liście projektów przeznaczonych do dofinansowania. Projekt wzmocni proces upowszechnienia edukacji proobronnej. Dziś mamy możliwość odbudowania umiejętności posługiwania się bronią. Obiekty, nowe strzelnice będą na wskroś nowoczesne. Sieć strzelnic powiatowych posłuży nie tylko lokalnie, ale też całej Polsce – podkreślił starosta.

Celem programu MON jest dofinansowanie budowy strzelnic umożliwiających prowadzenie szkolenia strzeleckiego, zwłaszcza wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych, żołnierzy Sił Zbrojnych RP i funkcjonariuszy formacji uzbrojonych.

W tej edycji programu Ministerstwa Obrony Narodowej wybranych zostało dziesięć samorządów, które łącznie na budowę strzelnic otrzymają dofinansowanie w wysokości 14 milionów złotych. Dofinansowanie może wynosić maksymalnie 80% kosztów danej inwestycji. Szef MON zapowiedział jednocześnie, że co roku będą przeznaczane pieniądze na dofinansowanie inicjatyw samorządowych w tym zakresie.

Zaświadczenia odebrali przedstawiciele władz samorządowych Przysuchy, Myszkowa, Jasła, Piekar Śląskich, Tryńczy, Bolimowa, Rawicza, Gniezna, Sokółki i Domianowa, które zgłosiły się do projektu i spełniły warunki formalne niezbędne do udziału w programie.

Zapraszamy do nas: