Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

Przysucha

Świąteczny jarmark w Przysusze

wtorek, 17 grudnia 2019 08:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jarmark Bożonarodzeniowy odbył się w Przysusze. Była możliwość kupienia świątecznego drzewka, wigilijnego karpia oraz naturalnego miodu od pszczelarzy ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Przysuskiej. Wśród najmłodszych uczestników wydarzenia, najwięcej radości wywołał św. Mikołaj częstujący łakociami, z którym można było zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Tomasz Matlakiewicz, burmistrz Gminy i Miasta Przysucha złożył wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne oraz podziękował za wkład pracy i poświęcenie osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i wyjątkowego charakteru tego wydarzenia. - To wyjątkowe wydarzenie, szczególna atmosfera, panująca serdeczność oraz składane wokół życzenia sprawiły, że wszyscy poczuliśmy nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, niosące jedność i wzajemną życzliwość - powiedział Tomasz Matlakiewicz.

Ten przedświąteczny czas spędzony przy choince, bożonarodzeniowej szopce i świątecznych dekoracjach, uświetniła degustacja wigilijnych potraw przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Dębiny, Zbożenna, Smogorzów, Wistka, Janików czy Stowarzyszenie „Razem dla Skrzyńska”. Nie zabrakło tradycyjnych pierniczków z przepysznym lukrem, w bajkowych kształtach, pięknie udekorowanych, przygotowanych przez wychowanków z NMOW w Pogroszynie oraz uczniów z ZS Nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stragany z ozdobami choinkowymi, świątecznymi dekoracjami i stroikami przygotowanymi przez uczniów PSP Nr 1 i PSP Nr 2 w Przysusze, przez członków Klubu Senior w Przysusze, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Borkowicach i Lipinach, dzieci ze świetlic wiejskich oraz lokalnych wytwórców rękodzieł szydełkowych czy wyrobów z drewna, ozdób odzwierciedlających sztukę ludową.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Gminy i Miasta Przysucha Tomasz Matlakiewicz oraz Dom Kultury. Licznie przybyli mieszkańcy z Przysuchy i okolic wysłuchali świątecznych piosenek w wykonaniu przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Przysusze i spędzili to wyjątkowe, niedzielne popołudnie na wspólnym kolędowaniu z Chórem Canto oraz młodzieżą szkolną.

Zapraszamy do nas: