Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Końskie

Orszak w Końskich

poniedziałek, 06 stycznia 2020 18:42 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ulicami Końskich przeszedł Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Końskich już po raz piąty. Utworzyły go trzy mniejsze Orszaki, które wyszły z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Chrystusa Odkupiciela oraz św. Mikołaja. Symbolizowały one trzy kontynenty: Afrykę (kolor niebieski), Azję (kolor zielony) i Europę (kolor czerwony). W okolicach kolegiaty połączyły się one w jeden duży Orszak Trzech Króli. Wzięły w nim udział tłumy konecczan. – Mieszkańcy Końskich czekają na to wydarzenie – mówi Iza Kos, jedna z organizatorek przedsięwzięcia.

Uczestników Orszaku Trzech Króli przywitał przy kolegiacie dziekan konecki ks. Andrzej Zapart, który dziękował konecczanom za liczny udział w tym wydarzeniu.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański symbolicznie przekazał władzę w mieście przybywającym do stajenki królom.

Królowie pokłonili się Dzieciątku Jezus przy żłóbku ustawionym na ołtarzu polowym za konecką kolegiatą. Tu złożyli swoje dary: złoto, mirrę i kadzidło. W role królów wcielili się parafianie z trzech koneckich parafii. Jak przyznają, udział w Orszaku był dla nich dużym wydarzeniem.

Konecki Orszak Trzech Króli zakończyło wspólne kolędowanie. Nie zabrakło również ciepłego poczęstunku. Wydarzenie medialnie wsparło Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: