Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Kozienice

Policjant na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

czwartek, 09 stycznia 2020 10:26 / Autor: Kamil Zapora
fot. Policja Kozienice
Kamil Zapora

We wtorek w Kozienicach funkcjonariusz CBŚP przebywający na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę.

7 stycznia przejeżdżający przez Kozienice funkcjonariusz CBŚP zauważył na jednej z ulic pojazd, którego kierujący wykonywał nieskoordynowane manewry. Policjant postanowił pojechać za nim, podejrzewając, że może być nietrzeźwy.

Skoda, za którą jechał skręciła w ul. Batalionów Chłopskich, po czym wjechała w krawężnik i zatrzymała się. - Bez chwili wahania funkcjonariusz podbiegł do zatrzymanego pojazdu. Od kierującego wyczuł silną woń alkoholu, wyciągnął ze stacyjki kluczyki i wezwał na miejsce patrol policji – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu. Auto zostało odholowane, a nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.