Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Kozienice

E-recepty w praktyce

piątek, 10 stycznia 2020 14:03 / Autor: Kamil Zapora
zdjęcie ilustracyjne
Kamil Zapora

Od 8 stycznia lekarze mają obowiązek wystawiania elektronicznych recept, które mają ułatwić życie pacjentom. Jednak jak to wygląda w praktyce?

W dużym skrócie e-recepta to elektroniczna wersja recepty papierowej. - Pacjent może otrzymać ją na trzy sposoby: mailem, sms-em, lub poprzez wydruk informacyjny - wyjaśnia dyrektor “Przychodni Kozienickich” Adam Sękulski.

Wystawianie e-recept sprawia problem niektórym lekarzom, zwłaszcza tym starszym. Z tego powodu pacjenci wciąż mogą opuścić gabinet z receptą papierową. - Ja pozostawiłem pracownikom dowolność – przyznaje Adam Sękulski:

Jak się również okazuje, cyfryzacja nie zawsze wpływa na usprawnienie pracy. Dyrektor przychodni w Kozienicach wskazuje na brak jednolitego systemu:

Zmiany wydłużyły pracę lekarzy, ale przyspieszyły farmaceutów, którzy są zadowoleni z recept w wersji elektonicznej:

Natomiast wśród pacjentów zdania są podzielone:

Zmiany wprowadzane w służbie zdrowia w założeniu mają poprawiać życie pacjentom, jednak żeby faktycznie tak było muszą być one przemyślane i dobrze realizowane. Choć początki często bywają trudne należy mieć nadzieję, że zarówno pacjenci jak i lekarze doczekają się jednolitego i sprawnego systemu obsługi pacjenta.