Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Berard i Towarzysze
Dziś jest: Sobota, 16 stycznia 2021

Kozienice

Zadośćuczynienie dla przedsiębiorców z Radomskiej

wtorek, 14 stycznia 2020 10:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski rozważa pomoc finansową dla przedsiębiorców, których działalność gospodarcza ucierpiała na skutek remontów prowadzonych w centrum miasta.

We wtorek 21 stycznia o godzinie 10 w urzędzie miejskim odbędzie się spotkanie skierowane do przedsiębiorców z ulic: Radomska ( od ronda Radomska, Głowaczowska, Nowy Świat do skrzyżowania Radomska, Warszawska, Lubelska), Al. 1 Maja, Konstytucji 3 Maja i Plac 15 Stycznia.

Celem spotkania jest ustalenie zakresu pomocy, jaką Gmina Kozienice będzie mogła udzielić w związku z trudnościami spowodowanymi prowadzonymi pracami budowlanymi w centrum miasta.

– Chciałbym znaleźć wspólne rozwiązania zgodne z prawem i naszymi możliwościami, aby wspomóc przedsiębiorców finansowo – powiedział Piotr Kozłowski. - Chcę porozmawiać o formie i skali – dodaje:

Jak informuje rzecznik Generalnej Dyrekcji Małgorzata Tarnowska, wykonawca jest zobowiązany zakończyć prace do 8 kwietnia tego roku. Jest to kolejny termin planowanego zakończenia remontu, ponieważ pierwotnie mowa była o końcu listopada tego roku. Opóźnienie wynika z długiego czasu oczekiwania na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej przez GDDKiA, co spowodowało późniejsze niż zakładane rozpoczęcie prac.