Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

Przysucha

30 złotych za godzinę dla asystenta osoby niepełnosprawnej

wtorek, 14 stycznia 2020 15:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Program powstał z myślą o wszystkich tych, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, sportowych czy też udać się na rehabilitację albo do lekarza specjalisty.

Niepełnosprawni w powiecie przysuskim będą mieli swoich osobistych opiekunów. Na realizację tego zadania przeznaczono ponad dwa miliony złotych. Termin składania ofert wyznaczono do końca stycznia - poinformował starosta przysuski Marian Niemirski:

Od teraz codzienne czynności i funkcjonowanie w społeczeństwie będą dla niepełnosprawnych dużo łatwiejsze, bowiem wsparcie będzie dotyczyło wykonywania codziennych czynności, załatwiania spraw urzędowych czy podejmowania aktywności społecznej.

Działania są finansowane ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. O środki na realizację usług asystenta mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego, które w ramach programu otrzymały wsparcie finansowe do wysokości 100 proc. kosztów realizacji.

Zapraszamy do nas: