Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Szydłowiec

Powstanie Styczniowe - Powstanie serc i miłości

środa, 22 stycznia 2020 12:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Wystawę prac ks. Stanisława Drąga pt: Powstanie Styczniowe - Powstanie serc i miłości można od 17 stycznia oglądać w SCK-Zamek, Galeria Kaplica Zamkowa. Wystawa będzie czynna do końca lutego.

Tytuł wystawy nawiązuje do słów Józefa Piłsudskiego, którymi określił zryw Polaków do walki o wolność w roku 1863. Na wystawie prezentowane są rysunki i obrazy wykonane przez ks. Stanisława Drąga, materiały dotyczące powstania styczniowego pochodzące z jego prywatnych zbiorów oraz materiały edukacyjno-informacyjne. Wystawa przygotowana została z okazji centralnych obchodów 157 rocznicy wybuchu powstania styczniowego, które odbyły się na terenie Szydłowca i okolic.

Ks. Stanisław Drąg urodził się 1 września 1941 roku w Kałkowie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował teologię i historię sztuki. Przez wiele lat był proboszczem parafii w Grabowie nad Pilicą, obecnie posługuje, jako emeryt, w parafii wojskowej św. Stanisława Biskupa w Radomiu. Twórczością artystyczną zajmuje się od ponad pięćdziesięciu lat. Wśród ogromnej ilości prac jakie wykonał są rysunki, akwarele, obrazy olejne i ikony. Jego prace prezentowane były na ponad 100 wystawach. 2001 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2019 roku został wyróżniony Nagrodą i Medalem im. Zygmunta Glogera za upowszechnianie ikonoznawstwa w kulturze polskiej. Ks. Stanisław Drąg od 52 lat pisze ikony. Jego dorobek malarski obejmuje około dwa tysiące ikon. (za: organizatorzy)

Zapraszamy do nas: