Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Przysucha

Unikalny projekt wirtualnej rzeczywistości powstanie w Przysusze

czwartek, 23 stycznia 2020 09:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

To będzie czwarta tego typu sala wirtualnej rzeczywistości w Europie. Jej celem będzie promocja unikalnego dorobku polskiej myśli ekologicznej. W tym celu w Zespole Szkół Ludwika Skowyry w Przysusze powstanie centrum konferencyjno - szkoleniowe.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu Polskiej Szkoły Ekologii. Powiat przysuski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wysokość dotacji to ponad 2,3 mln złotych. Starosta Marian Niemirski powiedział, że projekt zakłada utworzenie pierwszego w Polsce Interdyscyplinarnego Centrum Odpowiedzialnej Edukacji Ekologicznej promującego unikalny dorobek polskiej myśli ekologicznej:

Profesor Piotr Maśloch z Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie powiedział, że w ramach projektu na potrzeby edukacyjnego kina VR planuje się rozbudowę i doposażenie budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół w Przysusze. Wszystko przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii Virtual Reality:

Powiat Przysuski zrealizuje projekt wspólnie z miastem Sulejówek. Projekt realizowany będzie w latach 2020-2022, a całkowita jego wartość wyniesie 2,5 miliona złotych.

Zapraszamy do nas: