Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

Przysucha

Nowa odsłona gminnej biblioteki w Borkowicach

czwartek, 23 stycznia 2020 15:27 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biblioteka gminna w Borkowicach w powiecie przysuskim znajduje się w nowych pomieszczeniach. Na ten cel zaadaptowano budynek dawnego urzędu gminy. Koszt prac wyniósł prawie 400 tysięcy złotych.

Gmina pozyskała na ten rządowe wsparcie w wysokości 278 tysięcy złotych. Wkład własny stanowił kwotę 100 tys. zł.

- Otrzymane dofinansowanie pozwoliło na wykonanie wszelkich prac remontowych i umeblowanie całej biblioteki. W efekcie powstały przestronne i wielofunkcyjne pomieszczenia, z nowym wyposażeniem czy kącikiem dla dzieci. Jest też czytelnia i pracownia komputerowa oraz izba pamięci - powiedział Robert Fidos, wójt gminy.

- Pomieszczenia biblioteki zapraszają mieszkańców do spędzania wolnego czasu w sposób twórczy i niezwykły. Cieszymy się niezmiernie, że mamy wreszcie takie miejsce, gdzie mieszkańcy mogą przyjść, usiąść, wziąć prasę lub książkę do ręki i zatracić się w lekturze - dodaje dyrektor placówki Kinga Cholewa.

Dodajmy, że w izbie pamięci można zobaczyć pamiątki po byłej średniej szkole rolniczej oraz portrety znanych postaci historycznych związanych z historią historii. Obok sztandaru Związku Kombatantów można zobaczyć portrety żołnierzy i partyzantów walczących o wolną i niepodległą Polskę.

Zapraszamy do nas: