Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Kozienice

Świąteczny klimat wciąż trwa

piątek, 24 stycznia 2020 15:41 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kolędy i pastorałki rozbrzmiały w murach PSP w Świerżach Górnych w gminie Kozienice. W piątek 24 stycznia odbył się tam XVI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Na festiwal do Świerży przyjechało ponad 60 uczestników z 9 szkół podstawowych gminy. Łącznie mogliśmy zobaczyć 32 występy. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe. Klasy 0-IV i IV-VIII. Za najlepszy występ w młodszej kategorii jury uznało ten, którym popisała się Gulia Zorzi z PSP 3 w Kozienicach. Jak przyznała młoda wokalista po występie, jest szczęśliwa i zadowolona z udziału w Festiwalu:

Pierwsze miejsce w drugiej kategorii zajęli ex aequo: Katarzyna Chałdaś z PSP nr 1 w Kozienicach i Oliwier Dębiński z PSP nr 4 w Kozienicach:

Jednym z celów festiwalu to podtrzymywanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd. - Cieszę się, że na terenie mojej parafii organizowane jest takie wydarzenie – powiedział ks. Andrzej Mizak, proboszcz parafii w Świerżach Górnych:

 Wsparcia organizatorom festiwalu co roku udziela Gmina Kozienice. - Myślę, że w kolejnych latach festiwal będzie miał swoje kontynuacje – powiedział Marcin Ogórek, radny rady miejskiej w Kozienicach:

O tym co decydowało o ocenach przyznawanych przez jury mówiła przewodnicząca Dorota Zabiegałowska:

Jednak jak podkreśla dyrektor szkoły w Świerżach Małgorzata Wolszczak, rywalizacja jest tylko dodatkowym elementem festiwalu. Najważniejsza jest dobra zabawa w świątecznej atmosferze:

Dyrektor zwróciła rónież uwagę na wysoki poziom wszystkich występujących dzieci i na ciekawy dobór repertuaru, który nie powtarzał się.  

Zapraszamy do nas: