Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Końskie

Gra terenowa, lodowisko, a może bal?

poniedziałek, 27 stycznia 2020 14:26 / Autor: Marcin Prejs
fot. archiwum
Marcin Prejs

Rozpoczęły się zimowe ferie w województwie świętokrzyskim. Z jakich atrakcji będą mogli skorzystać w tym czasie koneccy uczniowie?

Jak co roku wiele ciekawych zajęć dla koneckich uczniów przygotował dom kultury w Końskich. Co znalazło się w ofercie placówki, informuje dyrektor Piotr Salata.

Ciekawe zajęcia przygotowała także biblioteka. - Proponujemy kilka konkursów literackich - mówi Zofia Chochowska z koneckiej biblioteki dla dzieci.

Jak co roku w organizację zajęć dla dzieci korzystających z biblioteki włącza się Centrum Informacji Turystycznej. - Zorganizujemy spacer po Końskich oraz grę terenową - wyjaśnia Magdalena Weber.

Uczniowie przemierzając alejki zespołu pałacowo-parkowego w Końskich oraz ulice miasta dotrą do pomników i pamiątkowych tablic wspominających znanych bohaterów oraz lokalnych patriotów: powstańców styczniowych, ks. Kazimierza Sykulskiego, Tadeusza Kościuszkę oraz majora Hubala.

Na koneckich uczniów czeka również lodowisko i basen. - Nasi uczniowie mogą z tych obiektów korzystać bezpłatnie - informuje wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

Ferie dla uczniów przygotował również ośrodek kultury w Stąporkowie. - Codziennie na dzieci czekają liczne atrakcje - mówi Katarzyna Sorn, dyrektor placówki.

Sporo ciekawych zajęć czeka na dzieci również w Gowarczowie. - Będą atrakcje w samym centrum kultury, ale również wyjazdy - informuje Małgorzata Żurawska.

Imprezy sportowe dla dzieci i młodzieży odbywać się będą w czasie ferii także w Radoszycach. Młodzi konecczanie wrócą do szkół 10 lutego.

Zapraszamy do nas: