Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Końskie

Ruda Maleniecka: Unijne pieniądze na kulturę

wtorek, 28 stycznia 2020 10:12 / Autor: Marcin Prejs
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Marcin Prejs

W budynku po byłej szkole powstanie ośrodek kultury. Duża inwestycja przeprowadzona zostanie w miejscowości Koliszowy w gminie Ruda Maleniecka.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski i członek Zarządu Województwa Marek Jońca podpisali umowy o przyznanie środków na realizację zadań inwestycyjnych w obiektach pełniących funkcje kulturalne - głównie w świetlicach wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. W gronie beneficjentów znalazła się m.in. Gmina Ruda Maleniecka. Zrealizuje ona projekt „Przebudowa i zakup wyposażenia do budynku pełniącego funkcje kulturalne w miejscowości Koliszowy”. Dzięki niemu budynek po byłej szkole zyska nowy blask, wyjaśnia Piotr Piec, zastępca wójta.

Zadanie dotyczy przebudowy i zakupu wyposażenia (m. in. mebli, sprzętu komputerowego i AGD, a także sprzętu sportowego - atlasu jednostanowiskowego, bieżni, rowerków treningowych) do budynku pełniącego funkcje kulturalne w miejscowości Koliszowy. W budynku odbywać się będą zajęcia fitness, warsztaty kulinarne, zajęcia językowe oraz samoobrony dla kobiet. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat. Jej koszt to 778.005,02 zł, a wysokość dofinansowania 495.044zł. Umowę na dofinansowanie z władzami Urzędu Marszałkowskiego podpisał wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

Zapraszamy do nas: