Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

Szydłowiec

Ponad 2,6 mln złotych dla gminy Mirów

środa, 05 lutego 2020 11:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Mirów w powiecie szydłowieckim z wielką pompą rozpoczął rok w gminnych inwestycjach. Niebawem na konto urzędu trafi ponad 2 mln 600 tys. złotych.

Mirów znalazł się wśród dziewięciu gmin, które otrzymały dofinansowanie na wymianę urządzeń grzewczych. Projekt dotyczący ograniczenia tzw. "niskiej emisji" otrzymał 1 mln 121 tys. złotych. Będzie on dotyczył wymiany kotłów CO w indywidualnych gospodarstwach domowych.

528 tys. złotych otrzyma gmina z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na utworzenie żłobka w Mirowie. W najbliższy czwartek zostanie podpisana promesa na to zadanie. Natomiast 800 tys. złotych gmina otrzyma wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na pokrycie dwuletnich kosztów utrzymania tej placówki oświatowej.

- Można sądzić, że to będzie dobry rok dla samorządu. Spływają kolejne decyzje o przyznaniu dofinansowania do naszych projektów, a to jeszcze nie koniec. Pracujemy nad kolejnymi aplikacjami - komentuje sekretarz Urzędu Gminy w Mirowie Marek Łuszczek.

Zapraszamy do nas: