Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Przysucha

Starosta Niemirski: przeszukamy lasy w powiecie przysuskim

czwartek, 06 lutego 2020 13:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ok. 100 osób, myśliwych, pracowników starostwa i Wojsk Obrony Terytorialnej będzie przeczesywać lasy w okolicach Gielniowa w powiecie przysuskim. Poinformował o tym starosta Marian Niemirski.

Akcja to odpowiedź na stwierdzony pierwszy przypadek ASF w powiecie przysuskim. Badania potwierdziły, że dzik znaleziony 21 stycznia na terenie gminy Gielniów miał wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. - Planujemy w przyszłym tygodniu przeszukać lasy w okolicach Gielniowa, na południe od drogi krajowej nr 12. Mam nadzieję, że nie znajdziemy padłych dzików - powiedział starosta Niemirski.

Niewykluczone, że wkrótce w całym powiecie przysuskim zostanie wprowadzona strefa czerwona. - Czerwona strefa będzie oznaczać znaczne ograniczenia dla rolników i straty finansowe, bo trzoda chlewna z czerwonej strefy nie jest chętnie kupowana - tłumaczy starosta Marian Niemirski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Pzypomnijmy, że czerwoną strefą Afrykańskiego Pomoru Świń objęte są już dwie gminy w powiecie przysuskim: Klwów i Potworów. To następstwo stwierdzenia wirusa ASF u padłego dzika na terenie gminy Wyśmierzyce.

Zapraszamy do nas: