Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Kozienice

Walentynkowy Wrak Race dla Kacpra

środa, 12 lutego 2020 13:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Przed nami kolejna edycja ekstremalnego wyścigu starych samochodów połączonego z akcją charytatywną. W niedzielę 16 lutego w Głowaczowie rusza Walentynkowy Wrak Race dla chorego Kacpra z Pionek.

W czasie wyścigów Wrak Race stare samochody, mówiąc kolokwialnie, są dobijane. To jest cała idea imprezy. Mimo, że wyścig wygląda na wydarzenie podwyższonego ryzyka to wszystko odbywa się w kontrolowanych warunkach pod okiem odpowiednich służb, a każda edycja przyciąga rzeszę fanów.

Każdemu wyścigowi oprócz zabawy przyświeca szczytny cel. Tym razem będzie to zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego za blisko 5 tysięcy złotych dla chorego Kacpra. – Walentynki idealnie wpisują się w tę akcję, jako symbol miłości, wyrażanej również poprzez bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi – powiedział Łukasz Sobieraj z Fundacji Młodzi Dla Warki, która organizuje Wrak Race:

Pieniądze zbierane będą wielotorowo. Wśród uczestników wyścigu i widzów zostanie przeprowadzona kwesta. Będzie również loteria fantowa, w której za 20 złotych można wygrać samochód. Drugi samochód będzie można wygrać biorąc udział w wyścigu:

Lista startowa wciąż jest otwarta, a zapisać można się pod numerem – 500-833-646.