Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Kozienice

Co zrobić z ASF w powiecie kozienickim?

poniedziałek, 17 lutego 2020 12:20 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Zminimalizowanie w powiecie kozienickim ryzyka wystąpienia ASF będzie tematem konferencji, która odbędzie się w środę w Kozienicach. Celem jest wypracowanie z rolnikami i specjalistami właściwych działań w tym kierunku.

Zdecydowana część powiatu kozienickiego objęta jest niebieską, czyli najsurowszą strefą zagrożenia ASF. - Jak do tej pory mieliśmy tylko jeden potwierdzony przypadek wystąpienia ASF w gospodarstwie rolnym. Było to w sierpniu zeszłego roku – wyjaśnia Igor Czerwiński, naczelnik wydziału rolnictwa w kozienickim starostwie. - Dlatego starosta wraz z producentami rolnymi chcą dążyć do zniesienia niebieskiej strefy – dodaje: 

Jak powiedział Igor Czerwiński, niebieska strefa zagrożenia wiąże się z szeregiem obostrzeń, które są uciążliwe dla rolników i hamują rozwój produkcji rolnej w powiecie kozienickim. 

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni m.in.: parlamentarzyści Ziemi Radomskiej, wojewoda mazowiecki, przedstawiciele samorządów, powiatowy lekarz weterynarii, nadleśniczy oraz producenci rolni i hodowcy. 

Konferencja odbędzie się w środę 19 lutego o godzinie 10:00 w pensjonacie nad Jeziorem Kozienickim.