Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

Opoczno

„Pałacyk” domem dla dzieci

wtorek, 18 lutego 2020 18:32 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem uroczyście otworzona została placówka opiekuńczo-wychowawcza „Pałacyk”. Opiekę znajdzie tu 14 dzieci.

„Pałacyk” to druga, po uruchomionej w Żarnowie „Przystani”, placówka opiekuńczo-wychowawcza utworzona przez Powiat Opoczyński. - Podobnie jak w Żarnowie opiekę znajdzie tu 14 dzieci - wyjaśnia Arkadiusz Nita, dyrektor placówki.

Do „Przystani” w Żarnowie trafiły już pierwsze dzieci. W „Pałacyku” pojawią się prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, pomysł na utworzenie tego typu obiektów powstał przed kilkoma laty, kiedy pojawił się problem z umieszczeniem dzieci z terenu powiatu opoczyńskiego w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

„Pałacyk” w Mroczkowie utworzony został w zabytkowym obiekcie. Jego przebudowa i przystosowanie do potrzeb placówki kosztowały 2,5 mln zł. - 1,8 mln pochodziło z RPO Województwa Łódzkiego - wyjaśnia Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Obecny na uroczystości Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, podkreślał, że tego typu obiekty dowodzą odpowiedzialności tych, którzy zdecydowali się je utworzyć.

Obiekt w Mroczkowie poświęcił ks. Jacenty Wolski, proboszcz miejscowej parafii.