Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Kozienice

Będzie nowa rada społeczna przy szpitalu w Kozienicach

środa, 19 lutego 2020 09:49 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Wydawanie opinii i doradzanie w sprawach związanych z prowadzeniem placówki leczniczej – to zadania społecznej rady działającej przy szpitalu w Kozienicach. W poniedziałek powołany zostanie nowy skład.

O obowiązku istnienia rady przy szpitalach mówi ustawa o działalności leczniczej. Rada jest powoływana na okres czterech lat. Kadencja obecnej dobiega końca, a na sesji rady powiatu kozienickiego w poniedziałek 24 lutego zostanie powołany nowy skład. - Rada jest organem inicjującym i opiniodawczym podmiotu tworzącego. W ramach tej kompetencji wydaje wnioski i opinie dotyczące m.in. zbycia aktywów, nabycia nowego sprzętu medycznego, czy przyznanie nagrody dyrektorowi szpitala – wyjaśnia Jarosław Chlewicki, sekretarz powiatu kozienickiego. - Jest również organem doradczym dyrektora, dlatego wydaje opinie związane chociażby z planem finansowym – dodaje:

W skład nowej rady mają wejść: Igor Czerwiński – przewodniczący rady, osoba wyznaczona przez starostę, Artur Matera – przedstawiciel wojewody mazowieckiego oraz członkowie: Mirosław Sekuła, Mariusz Prawda, Justyna Wdowiak i Marcin Gac.