Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

Końskie

Leśnicy świętują 60-lecie Nadleśnictwa Barycz

piątek, 21 lutego 2020 12:43 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Nadleśnictwo Barycz skończyło 60 lat. Jubileuszowe uroczystości wczoraj odbyły się w Końskich.

Uroczystości zainaugurowała msza święta celebrowana w kolegiacie św. Mikołaja w Końskich, której przewodniczył ksiądz biskup Henryk Tomasik. W swojej homilii nawiązując do Ewangelii dnia mówił o łasce wiary. Dziękował także leśnikom za ich pracę.

Na zakończenie mszy przedstawiciele Nadleśnictwa Barycz wręczyli Pasterzowi diecezji szaty i paramenty liturgiczne, które mają zostać przekazane misjonarzom.

Po nabożeństwie uroczystości przeniosły się do sali bankietowej Astoria. Tutaj Andrzej Matysiak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, nawiązując do historii Nadleśnictwa Barycz przypomniał, że obejmuje ono obszar zajmowany wcześniej przez poligon.

O terenach Nadleśnictwa Barycz w ujęciu historycznym mówił podczas spotkania Tadeusz Banaszek. Z kolei nadleśniczy Wojciech Bomba podkreślił, że Nadleśnictwo Barycz jest jedną z młodszych jednostek w radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Podczas uroczystości Kordelasy Leśnika Polskiego, czyli najwyższe odznaczenia, jakimi honoruje się pracowników Lasów Państwowych otrzymali: Andrzej Łętek, Zbigniew Ziętek i Sławomir Bartodziej. – To ogromne wyróżnienie – przyznał po odebraniu odznaczenia Andrzej Łętek.

W jubileuszowych obchodach wzięli udział m.in. senator Jacek Włosowicz, marszałek województwa Andrzej Bętkowski, starosta konecki Grzegorz Piec i burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Uroczystość była jednak przede wszystkim okazją do spotkania leśników pracujących w Baryczy i nadleśnictwach dyrekcji lasów radomsko-świętokrzyskich.

Jubileuszowe uroczystości zakończyły występy artystyczne. Przed leśnikami zaprezentowała się m.in. Korniczanka i laureatki ubiegłorocznej edycji Przeglądu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

Zapraszamy do nas: